Storytelling – szkolenie dla studentów z zespołu badawczego LBM

storytelling

Pierwsze tegoroczne spotkanie studentów z zespołu badawczego Laboratorium Badań Medioznawczych UW za nami. 15 marca 2016 roku blisko 40-osobowa grupa młodych badaczy uczestniczyła w szkoleniu, które dotyczyło metody analizy jakościowej zwanej storytellingiem.

Zajęcia warsztatowe poprowadził dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca, badacz narracji w mediach i biznesie, sięgający zarówno do metod storytellingowych, jak i do metod narracyjnych funkcjonujących w psychologii, kulturoznawstwie czy filmoznawstwie.

Podczas szkolenia powiedziano m.in. o 4 elementach storytellingu:

• przekazie, czyli o czym chcemy powiedzieć;
  • konflikcie;
  • postaciach;
  • fabule.

Trwające niemal dwie godziny spotkanie nie wyczerpało tematu analizy narracji, ale zgodnie z zapowiedzią organizującego szkolenie Mateusza Patery (LBM UW), będzie kontynuowane już na początku przyszłego miesiąca.

Na spotkaniu pojawiły się również osoby, które aspirują do bycia członkiem zespołu badawczego LBM - miały one okazję poznać bardziej doświadczonych badaczy, a także dowiedzieć się od środka czym zajmuje się zespół tworzący Laboratorium Badań Medioznawczych UW.