Zespół eyetrackingowy na start!

WP 20160204 13 52 49 Pro 2

Dążąc do nieustannego rozwoju, zainicjowaliśmy nowy projekt w Laboratorium Badań Medioznawczych. Jego celem jest stworzenie wykwalifikowanego zespołu do badań behawioralnych związanych z eyetrackingiem. Koordynatorami projektu są Adam Balcerzak i Mateusz Patera, którzy 4 lutego 2016 roku – podczas pierwszego spotkania z członkami zespołu w siedzibie laboratorium przy ulicy Bednarskiej 2/4 – przeprowadzili szkolenie dotyczące eyetrackingu, opowiedzieli o tym, czym jest eyetracker, eyetracking i jak przebiega proces widzenia. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja oprogramowania Tobii Studio.

Korzystając z okazji, że szkolenie odbywało się w tłusty czwartek, osłodziliśmy je uczestnikom pysznymi pączkami.

Weryfikacja wiedzy uzyskanej w trakcie szkolenia została przeprowadzona za pomocą testu online z wykorzystaniem formularzy Google. W najbliższych dniach uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach sprawdzianu, a najlepsi otrzymają zaproszenie do dalszej współpracy. Kolejnym etapem przygotowawczym będzie przekazanie członkom zespołu wykazu literatury do zapoznania się. Poszczególne osoby będą miały za zadanie opracować fiszki z wybranych pozycji, a następnie przygotować z nich prezentację dla całej grupy.

Przed nowym zespołem stawiamy ambitne zadania: nie tylko projektowanie i przeprowadzanie badań, ale również pierwsze próby analizowania, wnioskowania oraz prezentowania rezultatów wykonanych eksperymentów badawczych w formie publikacji.