123Szanowni Państwo,
Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii wraz z Laboratorium Badań Medioznawczych UW zaprasza na wernisaż wystawy obrazów Barbary Dybały pt. „Kobieta Współczesna”, który odbędzie się 26 listopada 2019 r. o godz. 17.00 we foyer budynku przy ul. Bednarskiej 2/4.

Tematem wystawy są kobiety. W fragmencie tekstu autorstwa artystki, zapowiadającego wernisaż, czytamy:
„Kobiety niosą życie, miłość, są silne, silniejsze od mężczyzn, mimo że zwykło się je nazywać słabą płcią. Kobiety są delikatne, ale i mężne, odważne i słabe. Na pewno większość z nich walczy o swoje rodziny, ale również o swoją wolność, niezależność. Są takie co znikną, rozpłyną się w niepamięci i takie po których zostanie kolorowa plama miłości. Starzenie się jest naturalnym etapem w życiu każdej osoby. Być piękną to przede wszystkim – czuć się piękną, zaakceptować się taką, jaką się jest, ze wszystkimi wadami i zaletami. Przez wieki wieków kobieta była jakby w cieniu, wciąż walcząc o swoją podmiotowość, własne, silne „ja”. Wydaje się nam, że w dzisiejszych czasach doszło do daleko idących zmiany – emancypacji. Lecz tak wcale nie jest. Kobiety są wolne, mają prawa, mogę podejmować decyzje, mają wybór. Jednak spoglądając w zwierciadło współczesnej kultury, czy aby na pewno My Kobiety mamy całkowitą kontrolę nad nami, naszymi ciałami, naszym życiem i duszą?”

Wernisaż otworzy Dziekan Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW prof. Janusz Adamowski. Prowadzenie: dr hab. Jacek Wasilewski i dr hab. Tomasz Gackowski

Zapraszamy!

''Trzy etapy kobiety'. Obraz jest zrobiony kolorami olejnymi na płótnie, wymiary 140-65 cm, jest w drewnianej ramce. Obraz nawiązuje do trzech etapów w życiu kobiety – kobieta młoda, kobieta w kwiecie wieku oraz kobieta przekwitająca.