Untitled 2W dniu dzisiejszym podczas seminarium zorganizowanego przez Laboratorium Badań Medioznawczych UW światło dzienne ujrzały trzy raporty badawcze. W czasie konferencji, która odbyła się w sali Kolumnowej na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, członkowie zespołu analitycznego LBM UW zaprezentowali wnioski z niemal dwuletnich prac badawczych.

 

Pierwszym omówionym raportem była publikacja poświęcona polskiemu dyskursowi prasowem o konflikcie na Ukrainie. Porównano w niej perspektywy opisywania konfliktu przez publicystów na łamach polskiej prasy w latach 2014-2015. Kolejny raport zaprezentowany podczas spotkania dotyczył memów na temat konfliktu na Ukrainie, a mianowicie jak Polacy patrzą i co widzą w wieloznacznych i humorystycznych treściach, charakteryzujących się synkretycznością. Na sam koniec przedstawiono wyniki sondażu Laboratorium Badań Medioznawczych UW.

Raporty znajdują się w załącznikach do wiadomości. Zapraszamy do lektury i komentowania. Raporty zostaną również upublicznione na portalu Scribd.com, na profilu "Magazynu Medioznawcy".

 

Deklaracja dostępności