b_342_341_16777215_00_images_diplomamoney.jpgLaboratorium Badań Medioznawczych UW to nie tylko zaawansowana jednostka badawcza w strukturze Instytutu Dziennikarstwa, ale przede wszystkim miejsce, gdzie młode osoby mogą rozpocząć swoją przygodę z badaniami medioznawczymi.

 

Pośród studentów, którzy zainteresowali się tematyka badawczą i chcieli poświęcić swój czas w rozwój w zakresie nauk o mediach poprzez wykorzystanie mozliwości Laboratorium Badań Medioznawczych UW są osoby - laureaci stypendium Rektora Uniwersytetu Warszawskiego na rok 2015/2016.

 

W gronie 6 procent najlepszych studentów każdego kierunku i roku studiów znalazły się: Anita Mycak, Katarzyna Piórecka, Marlena Sztyber, na co dzień studiujące w Instytucie Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Poza obowiązkami związanymi z zajęciami na swoich kierunkach, Panie współpracują przy projektach realizowanych przez Laboratorium Badań Medioznawczych UW. 

 

 

 

Wsród realizowanych przez laureatki projektów znalazły się m.in.:

  • Komercjalizacja badań naukowych w dyskursie publicznym
  • Wydarzenia na Krymie w polskich gazetach i czasopismach w lutym i marcu 2014 roku. Od ucieczki Wiktora Janukowycza do aneksji Krymu przez Federację Rosyjską,
  • Wizerunek Uniwersytetu Warszawskiego i wybranych uczelni wyższych w 2013, 2014 i 2015 roku,
  • Monitoring wyborczy telewizyjnych programów publicystycznych. Wybory samorządowe 2014,
  • Monitoring wyborczy telewizyjnych programów publicystycznych. Wybory prezydenckie 2015,
  • Monitoring wyborczy telewizyjnych programów publicystycznych. Wybory parlamentarne 2015.

 

W imieniu zespołu Laboratorium Badań Medioznawczych UW serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć naukowych.