logo

qrLaboratorium Badań Medioznawczych

 

ul. Bednarska 2/4 (pokój nr 0.36)

00-310 Warszawa

 

tel. 22 55 23 943

e-mail: biuro@lbm.uw.edu.pl

Pokolenia medialne w social mediach – nowa książka LBM UW!

OkładkaMOCKUP

Informujemy, że ukazała się nowa publikacja Laboratorium Badań Medioznawczych UW – wieloautorska monografia zatytułowana „Korzystanie z mediów społecznościowych jako praktyka społeczna różnych pokoleń medialnych”.

 

W książce zaprezentowano wyniki przeprowadzonego na przełomie lat 2017 i 2018 projektu badawczego, poświęconego sposobom, w jaki przedstawiciele różnych generacji medialnych korzystają z mediów społecznościowych. Biorąc po uwagę złożoność tego zagadnienia, wykorzystano zestaw triangulowanych metod i technik badawczych, od ankiet po okulografię. Ta różnorodność metodologiczna miała pomóc w odniesieniu się do kilku podstawowych, ważnych dla współczesnego medioznawstwa, pytań: Jakie są różnice w sposobach konsumowania mediów w poszczególnych pokoleniach? Jak wyglądają medialne praktyki nadawczo-odbiorcze w poszczególnych pokoleniach? Jakie są potrzeby, oczekiwania i obawy związane z mediami i nowymi technologiami wśród  przedstawicieli kolejnych generacji? Co motywuje różne pokolenia do korzystania z mediów i kultury? W prezentowanej publikacji autorzy próbują przedstawić choć częściowe odpowiedzi na powyższe pytania, analizując nowoczesne narzędzia komunikacji oraz prezentując portret ich użytkowników, w tym przypadku Facebooka i Snapchata.

Czytaj więcej...

Nowy raport LBM UW - Donald Trump a sprawa polska

Donald Trump a sprawa polska okładkaZapraszamy do lektury najnowszego raportu badaczy Laboratorium Badań Medioznawczych UW. Badanie sondażowe, którego efektem jest publikacja, miało pomóc odpowiedzieć na pytanie o to, co Polacy sądzą na temat wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce oraz jak oceniają sposób prezentowania amerykańskiego przywódcy w polskich mediach in gremio

Czytaj więcej...

Badanie aplikacji BiznesRadar.pl - raport

BRZapraszamy do lektury najnowszego raportu badaczy Laboratorium Badań Medioznawczych UW. Tym razem pod lupą znalazła się aplikacja BiznesRadar.pl. Publikacja jest efektem badania, które odbyło się w dniach 2-9 listopada 2016 roku w Laboratorium Badań Medioznawczych UW.

Czytaj więcej...

Wydarzenia na Ukrainie w polskich mediach i odbiorze społecznym

Untitled 2W dniu dzisiejszym podczas seminarium zorganizowanego przez Laboratorium Badań Medioznawczych UW światło dzienne ujrzały trzy raporty badawcze. W czasie konferencji, która odbyła się w sali Kolumnowej na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, członkowie zespołu analitycznego LBM UW zaprezentowali wnioski z niemal dwuletnich prac badawczych.

Czytaj więcej...